Pécsi Kulturális Központ

Lesz-e több bolygós civilizáció az emberiség? – II. rész

Kezdési időpont:

2025-01-28 18:30

Kategória:

Előadás

Javasolt életkor:

Családoknak

Szervező részegység:

Pécsi Kulturális Központ - Apáczai Művelődési Ház

Leírás:

Fedezd fel az univerzum legrejtettebb titkait egy izgalmas és szemléletes előadássorozaton keresztül, ahol a legfrissebb tudományos felfedezéseket és áttöréseket mutatjuk be közérthető, mégis lenyűgöző módon! Ezen a különleges tudományos utazáson Kiss László, Akadémikus, Széchenyi-díjas fizikus, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagja, kutatóprofesszor, a Csillagászati és Földtudományi Kutatóközpont főigazgatója és az "Élő csillagászat" online műsorának karizmatikus házigazdája lesz a vezetőnk, aki személyesen kalauzolja végig a kozmosz iránt érdeklődő vendégeket az ismeretlen mélységeiben.
Ez nem csak egy előadás, hanem egy interaktív, intellektuális kaland, amely magával ragad, szórakoztat, és új perspektívákat nyit meg előtted. Készülj fel egy tudomány-kommunikációs kísérletre, amely újszerű, játékos és gondolkodásra sarkalló módon hozza el neked a tudomány világát – sokkal több ez, mint egy szokásos előadás!
II. rész - LESZ-E TÖBB BOLYGÓS CIVILIZÁCIÓ AZ EMBERISÉG?
Az előadás központi témája az, hogy az emberiség képes lesz-e kolóniákat létrehozni más bolygókon, és ezáltal egy több bolygós civilizációvá válni. Kiss László rendszeresen tart előadásokat a Naprendszer bolygóiról, az exobolygókról, valamint a csillagászati kutatások legfrissebb eredményeiről.
A Naprendszer felfedezése során kiemelt szerepet kap a Mars, amely az egyik legvalószínűbb célpont a jövőbeli emberi telepítések számára. A Hold is fontos állomás lehet, mivel annak felszíne nyersanyagokat tartalmaz, amelyek segíthetik az űrutazások fenntarthatóságát. Az előadások során Kiss László nemcsak a technológiai kihívásokról, hanem az emberi faj túlélésének hosszú távú kérdéseiről is beszél.
Kiss László kiemelkedő tudományos munkásságát a változócsillagok és exobolygók területén végzett kutatásaival alapozta meg. Az általa vezetett kutatócsoportok folyamatosan részt vesznek nemzetközi projektekben, amelyek hozzájárulnak a Naprendszer és a világűr mélyebb megértéséhez​.

Az előadás során különleges interaktív elemek is megjelenhetnek, amelyek a tudományos ismeretek közérthető és élvezetes átadását célozzák, új perspektívát nyitva a résztvevők előtt a világűr felfedezése iránt.
 


Hírlevél feliratkozás:

Galéria