2010.03.10.

Parasztopera

16:30
Kamaraszínház

paraszt opera egy részben

Írta: Pintér Béla – Darvas Benedek

A zenekar tagjai:

Bókai Zoltán (csembaló), Csíkvár Gábor (bőgő), Kovács Márton (hegedű), 
Murányi Zsófia (hegedű), Rozs Tamás (cselló), Bajzik Éva (brácsa)

Jegyárak:
Kamaraszínház    2500- Ft.

Szereplők:
Anya        Nyakó Júlia
Apa        Balikó Tamás DLA
Julika        Märcz Fruzsina
Roland        Józsa Richárd
Etelka        Györfi Anna
Etelka        Téby Zita
Tündérke    Herczeg Adrienn
Feri        Ottlik Ádám
Állomásfőnök    Köles Ferenc
Az idegen    Zayzon Zsolt
Násznép        Bódis Zsuzsanna, Czéh Dániel, Dargó Gergő, Dargó Szilvia, Fischer Lilian, Inhof Kornél, Kállai Gergely, Lőrincz Adrienn, Papp Krisztina, Rubind Péter, Schum László, Szabó Erika


zenei vezető
Kovács Márton
koreográfus Bodor Johanna
díszlettervező Mohácsi András
jelmeztervező Remete Kriszta
súgó Juhász Piroska
ügyelő Háber László
asszisztens Markó Rita
rendező Mohácsi Jáno

Parasztopera plakát

„A Parasztoperában egy balladisztikus történetet dolgoztunk fel opera formában. Zenéjének alapja az erdélyi magyar népdalok, a barokk és a rock bizarr, mégis homogén elegye. A történet talán sokak számára ismerős lesz. Nekem a nagymamám úgy mesélte, hogy Szabadszállás környéki emberekkel történt ez meg nagyon régen. Bocsássák meg nekem, ha egyelőre csak annyit árulok el belőle, hogy lesz benne néhány boldogtalan sorsú ember, szenvedély, humor, vérfertőzés és gyilkosság.”
Pintér Béla

„Ezúttal, a Darvas Benedek zeneszerzővel közösen létrehozott Parasztoperában Pintér már radikális műfajmódosítást is vállal: operaformában mutatja meg azokat a sajátos, minden ember számára ismert és megszokott, mégis fantasztikus és hátborzongató életjelenségeket, melyek színházművészetének legmélyebb alapjait képezik, ilyenformán a népballadákra és a görög tragédiákra egyaránt jellemző, absztrakttá redukált tisztaságnak úgy feszül neki a művi keretek közé szorított, onnan kitörni vágyó, barokkos szenvedély, hogy egyszerre látunk és érzünk, kívül és belül vagyunk ezen az ismerős-ismeretlen világon mindaddig, míg ez a kegyetlen játékosság mindannyiunkat az őrületig el nem varázsol.”
Csergőffy Judit

„A mű felépítése jellegzetesen operai: nyitánnyal, recitativókkal, kórussal, duettekkel, szólókkal. Különlegessége, hogy a zenében népdalok, folklórmotívumok keverednek barokkos kadenciákkal, sőt popzenei elemekkel. A jól működő zenei egyveleget a dialógusokban leleményes humor fűszerezi. Ez éles ellentétben áll az elhangzó népdalok – a cselekményhez és a szereplők lelkiállapotához szorosan kapcsolódó – egyszerű virágnyelvével, keserű-bús szövegeivel. Az előadás pedig olyan, akár egy szépséges népballada: egyszerű, sűrű, titokzatos és szomorú.”
Kelemen Orsolya

Rendező
Pécsi Nemzeti Színház

Hozzászólások

0 hozzászólás
Nincsenek hozzászólások


Hozzászólások elhelyezéséhez  jelentkezzen be, vagy az alábbi hivatkozásra kattintva készítse el saját felhasználói profilját!

Regisztráció

Programtípusok

2010 január

Fesztiválok

Alternative content

Alternative content

Alternative content

Európa Kulturális Fővárosa

Pecs2010_webes-logo.jpg

Közösség

facebook_logo.jpg

twitter_logo_header.jpg